Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020

Gösterim: 2613

Müdür Mesajı

Yüksekokulların temel amacı meslek edindirmek olduğu için sadece teorik eğitim değil daha çok  uygulama imkanları göz önünde tutulması gereklidir. Susurluk ilçesi et,süt ve tarımsal faaliyetin en modern şekliyle yapıldığı bir yöre olup aynı zamanda et, süt ve gıda işletmelerinin yoğun olduğu bir bölgedir.

        

 Yüksekokulumuz ilçe sınırları içinde bulunan kurum ve kuruluşlar ile Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde protokoller imzalanmıştır. Bu kapsamda Susurlukta faaliyette bulunan Yörsan ve Dört mevsim et entegre ile ilçemizde gıda üzerine üretim yapan diğer İşletmelerde öğrencilerimiz birebir uygulanma imkanı bulmaktadır.

 

Protokollerin dışında öğrencilerimizin mesleki hayat görüşlerini genişletmek zenginleştirmek ve değişik üretim şekillerini görmek için, Türkiye’de bilinen diğer büyük işletmeler ile yöresel ürün üreten küçük işletmeleri ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında gelişen ve değişen teknolojiyi takip edebilmek için, sektörle ilgili fuar ve toplantı organizasyonlarına öğrencilerimizin katılımı sağlanmaktadır.

 

         Yüksekokulumuzda sadece eğitim değil bir üniversite ortamının gereği sosyal , kültürel ve sportif faaliyetler çerçevesinde öğrencilerimizce her yıl Tiyatro, Müzik, Konser, Folklor gösterileri ve Paneller düzenlemekte,Üniversitemiz bünyesinde ve ilçedeki çeşitli sportif turnuvalara katılmaktadırlar.